ATXMEGA32D4-CU
Mfr.Part #
ATXMEGA32D4-CU
Datasheet
ATXMEGA32D4-CU
Description
IC MCU 8/16BIT 32KB FLSH 49VFBGA
Stock
527
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 12x12b
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
49-VFBGA
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
RAM Size :
4K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
49-VFBGA (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.6V ~ 3.6V